Marcin Tomaszewski

Zajmuje się projektowanie stron internetowych, administracją serwerów hostingowych oraz wykonuje różnego rodzaju prace graficzne na potrzeby wizerunku firmy jak i witryn internetowych.
 

Kontakt

e-mail: tmprojectinfo@gmail.com
tel: 507-545-118

Oferta

Bezpieczne strony (DNSSEC)

Home  |  Technologie   |  Bezpieczne strony (DNSSEC)

Bezpieczne strony (DNSSEC)

Serwery i klienci systemu DNS są pod opieką administracyjną. Ich bezpieczeństwo polega na zabezpieczeniu transmisji. Całą strukturę systemu DNS przed modyfikacją i sfałszowaniem zabezpiecza protokół

DNSSEC, który umożliwia: integralność, sprawdzenie danych, definicję zabezpieczenia strefy, co zapewnia bezpieczeństwo całego systemu.

Dane w strefach pakowane są w paczki RRset, które zawierają rekordy rozpoznawane przez taką samą nazwę, klasę i typ. Podpisywanie paczek RRset a nie pojedynczych rekordów RR jest bardziej użyteczne, gdyż serwer nazw zwykle zwraca całą grupę rekordów w odpowiedzi na pytanie DNSowe. Podpisy tworzy się przy wykorzystaniu algorytmów MD5 i RSA lub algorytmów SHA-1 i DSA. Grupa rekordów jest zaszyfrowana prywatnym kluczem strefy. Użytkownik systemu może sprawdzić informacje za pomocą publicznego klucza strefy. Do 2008 roku specyfikacja DNSSEC wymagała ujawnienia wszystkich podpisywanych domen. W nowej specyfikacji wprowadzono mechanizm NSEC3, który miał ten problem rozwiązać. W praktyce jednak możliwe jest jego złamanie.

 

Tworzenie stron Siedlce

Artykuł Bezpieczne strony (DNSSEC) pochodzi z serwisu Tmproject – Grafika, Pozycjonowanie, WWW.

Cofnij

Certyfikat SSL

Następny

AMP Witryny internetowe

Napisał:

tmprojectinfo@gmail.com

Zajmuje się projektowanie stron internetowych, administracją serwerów hostingowych oraz wykonuje różnego rodzaju prace graficzne na potrzeby wizerunku firmy jak i witryn internetowych. Preferuje serwer www - nginx oraz system CentOs