Strony internetowe | Grafika komputerowa | Animacje

Strony www które są dostosowane do urządzeń mobilnych, są promowane przez roboty wyszukiwarek dlatego trzeba zwrócić szczególną uwagę przy tworzeniu własnej witryny
Responsywny design (responsive web design) – na pierwszy rzut oka brzmi to kosmicznie. A oznacza to po prostu stronę internetową, która dostosowuje się automatycznie do wielkości ekranu, na którym jest wyświetlana.

Dlaczego responsywny design jest koniecznością?

Czasy, kiedy strony internetowe oglądało się tylko na komputerach stacjonarnych i laptopach minęły bezpowrotnie. Ilość urządzeń mobilnych, tabletów i smartfonów jest coraz większa. Niedawny raport „Digital, Social & Mobile in 2015” podaje, że w Polsce jest 15,9 milionów aktywnych internautów mobilnych. Powszechnym zjawiskiem jest multiscreening, czyli odwiedzanie tej samej witryny na różnych urządzeniach. Stojąc w korku wchodzimy na stronę sklepu za pomocą „komórki”, po czym wieczorem w domu dokonujemy zakupu siedząc na kanapie z tabletem na kolanach.

Strony internetowe Siedlce, Garwolin, Węgrów! czy Twoja firma posiada własną stronę www?

Oglądając statystyki naszych klientów sami widzimy, że coraz więcej osób odwiedza ich strony korzystając z komórek lub tabletów. Pewnie sam dobrze wiesz, że oglądanie zwykłej strony internetowej w telefonie komórkowym jest trudne – mikroskopijna czcionka, trudna nawigacja. Responsywna, czyli elastyczna strona dopasowuje się do ekranu nie przyjmując miniaturowych rozmiarów. Bez problemu możesz ją przejrzeć na tzw. komórce, a nawet zrobić zakupy w sklepie internetowym.

Strony WWW Siedlce

Google popiera responsywność

Teraz już bez żadnych domysłów wiadomo, że responsywne strony i sklepy internetowe będą wyświetlać się na wyższych pozycjach wyszukiwarki Google niż te niedostosowane do urządzeń mobilnych. Jeśli ktoś do tej pory był sceptyczny, traktując responsywność jako trend, teraz już chyba nie ma żadnych argumentów przeciw.

Tmproject

Zajmuje się projektowanie stron internetowych, administracją serwerów hostingowych oraz wykonuje różnego rodzaju prace graficzne na potrzeby wizerunku firmy jak i witryn internetowych. Preferuje serwer www - nginx oraz system CentOs
Trzymaj się ze mną naMoje stronyFacebook