Marcin Tomaszewski

Zajmuje się projektowanie stron internetowych, administracją serwerów hostingowych oraz wykonuje różnego rodzaju prace graficzne na potrzeby wizerunku firmy jak i witryn internetowych.
 

Kontakt

e-mail: tmprojectinfo@gmail.com
tel: 507-545-118

Oferta

Cloudflare

Home  |  Strony internetowe   |  Współdzielenie hostingu  |  Cloudflare

Czym jest Cloudflare?

 

Cloudflare jest amerykańską firmą oferującą darmowe lub płatną usługę reverse proxy dla każdego posiadacza strony internetowej. Bezpłatna opcja jest dosyć kusząca i zawiera szereg usprawnień, natomiast płatne opcję są przygotowane pod organizacje ze stronami lub aplikacjami prywatnymi, gdzie standardowe podejście Cloudflare może spowodować nieprawidłowe działanie strony. Jednakże jeśli posiadamy standardowy CMS jak Wordpress, Joomla lub Drupal to możemy być raczej spokojni o prawidłowe działanie strony bez dodatkowych ustawień.

 

 

Na życzenia klienta stronę internetową możemy połączyć z Cloudflare

 

Czyli problem ukrycia adresów IP klientów gdyż tylko Cloudflare będzie się z nami łączyć, co może doprowadzić do tego że jeśli blokujemy podejrzanie duży ruch z jednego adresu IP to możemy zablokować Cloudflare na co trzeba uważać. Należy w takim wypadku skorzystać z nagłówka w którym jest podany prawdziwy adres IP osoby odpytującej się o stronę(użytkownika), a nie z adresu IP osoby łączącej się z nami(Cloudflare). W ten sposób możemy później zdiagnozować ewentualne problemy z połączeniem, lub mieć adres IP osoby na wypadek gdyby jednak Cloudflare przepuściło niepoprawny ruch.

Firma ROAN posiada specjalną wtyczkę do serwera Apache która sprawia że adres IP jest automatycznie zmieniany na adres osoby zewnętrznej, dzięki czemu na każdej stronie wyświetli się prawdziwy adres IP a nie adres IP Cloudflare.

 

  • Oszczędność transferu – ruch sieciowy do statycznych treści Twojej strony WWW umieszczonych w CDN nie wlicza się do transferu usługi Kei.pl
  • Szybkość wczytywania statycznych treści strony WWW takich jak JavaScript, CSS i obrazy
  • Obsługa w CDN adresu www.twoja-domena.pl – automatyczne przekierowanie twoja-domena.pl na www.twoja-domena.pl Wymuszenie niezbędnego przekierowania może powodować pętle przekierowań w przypadku aplikacji, której kod zawiera inne przekierowania, wówczas obsługa CDN nie będzie możliwa.
  • Możliwość obsługi subdomen w CDN
  • Brak wsparcia dla domen regionalnych
  • Brak wsparcia dla SSL (https)